gtag('config', 'AW-798815431');
top of page

Виключення учасника з товариства за новим законом про ТОВ та ТДВ

НАГОРУ
Викючення учасника з товариства

Таким чином, можливість самостійно визначити «правила гри» у статуті товариства неможливо, оскільки це не буде відповідати наведеній нормі.

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» у порівнянні з Законом України «Про господарські товариства» регулює питання виключення учасника з товариства зовсім інакше і передбачає для цього лише дві підстави - прострочення внесення учасником вкладу у статутний капітал товариства (п. 1 ч. 2 ст. 15 Закону) та неподання спадкоємцями (правонаступниками) учасника заяви про вступ до товариства протягом встановленого строку (ч. 2 ст. 23 Закону), тоді як раніше такими підставами виступали систематичне невиконання або неналежне виконання учасником обов’язків і перешкоджання учасником своїми діями досягненню цілей товариства (ст. 64 Закону).

Оскільки Закон України «Про господарські товариства» втратив чинність у частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, на сьогодні прострочення внесення вкладу є єдиною законною підставою виключення учасника з товариства.

На практиці вельми часто виникають ситуації, коли виключення учасника з товариства є вкрай бажаним. Причиною можуть бути корпоративні конфлікти, або ж те саме невиконання учасником своїх обов'язків чи перешкоджання досягненню цілей товариства.

На перший погляд може здатися, що новий Закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" не передбачає інструментів для вирішення таких ситуацій. Однак при більш уважному його вивченні можна побачити, що таким інструментом є корпоративний договір.

Саме у корпоративному договорі можна передбачити механізм зобовязання учасника продати свою частку, що за своєю суттю є дуже близьким до вилючення учасника  з товариства. 

В діяльності товариства можуть виникати ситуації, коли постає питання про необхідність виключення учасника з товариства, звісно ж, без його згоди. Розглянемо це питання в контексті положень Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», що вступив в дію з 17.06.2018 року.​​​​​​​​​

Перш за все необхідно згадати, що відповідно до ч. 2 ст. 100 Цивільного кодексу України, учасник може бути виключений з товариства у випадках та в порядках, встановлених законом.

МОЖЛИВО, У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

У нас є статути, які передбачають укладення корпоративного договору

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Сообщение отправлено, спасибо!

02.07.2018

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

Корпоративний договір

Корпоративний договір - зручний інструмент у корпоративному управлінні

Інститут корпоративного договору є новелою господарського законодавства, про яку написано немало фахових публікацій. Однак нормативні положення, що регулюють корпоративний договір, є досить лаконічними ...

bottom of page